Блог Jam Catering

Ціноутворення послуг подієвого кейтерингу

Чек листи
Основна мета статті - ознайомлення з основними нюансами ціноутворення послуги кейтерингу, що допоможе в майбутньому правильно скласти бюджет на організацію банкету чи фуршету. Тож що в першу чергу необхідно врахувати, щоб отримати пропозицію, що на 100% відповідає запиту?

Структура змінних витрат кейтерингової компанії:
-Собівартість страв (фуд-кост)
-Оплата роботи кухарів
Дані витрати прямо пропорційні складності меню. Найдорожчими з точки зору трудовитрат кухні є канапе та порційні міні-закуски. Тож, багато людей припускаються помилки, коли думають, що замовивши фуршет лише з канапе та фінгер-фудів - це шлях до економії. Якщо Ваше завдання не нагодувати, а створити видимість їжі, то в рамках обмеженого бюджету канапе - не панацея. 

-Транспорт
Дана стаття витрат залежить від масштабу заходу, розташування локації, часу монтажу і демонтажу (наприклад, нічний заїзд та демонтаж оплачуються за підвищеним тарифом)

-Обслуговуючий персонал
Це, напевно, самий регульований пункт з усіх перерахованих вище. Наприклад, вартість персоналу, що обслуговує стандартний фуршет, в залежності від різних факторів може відрізнятися в 2 рази від вартості обслуговування банкету.

-Приховані витрати
До цього пункту в тій чи іншій мірі можна віднести транспортні витрати на закупівлю продукції, роботу зі збору обладнання на проект, завантаження та розвантаження на базі, клінінг та підготовку посуду та меблів, хімчистку текстилю, а також витрати на одноразову тканину та витратні матеріали. 
Тепер, коли ми розповіли про всі змінні статті витрат на організацією подієвого кейтерингу, Ви знаєте про всі обмеження бюджету для Вашого майбутьного заходу чи вечірки. Специфіка ринкових відносин така, що кожен покупець намагається вибрати найбільш привабливу комерційну пропозицію в умовах обмеженого бюджету. Але суть полягає в тому, що навряд чи така пропозиція є оптимальною. Таким чином Ви самі обмежуєте якість наданої Вам в подальшому послуги.
Я закликаю всіх, хто стикається з необхідністю замовлення виїзного ресторанного обслуговування відповісти на 2 питання. Що я хочу бачити на заході? І скільки я готовий на це витратити?
Ви можете використовувати всі описані вище важелі впливу (статті витрат) на вартість Вашого проекту і це допоможе Вам в майбутьному у спілкуванні з менеджером кейтерингової компаніі та отримати найціннішу пропозицію в співвідношенні ціна та якість. Якщо Ваша мета - ситний фуршет, вибирайте менше канапок і порційних миіні-закусок. Вам потрібно зустріти гостей частуваннями, але бюджету на обслуговування немає - замовте доставку в боксах з накриттям. 
Потрібно організувати фуршет на корпоративний захід? Заощаджуйте на вантажному транспорті, використайте офісні меблі, які офіціанти задрапірують тканиною за декілька хвилин. 
У Вас діловий прийом? Дайте знати про це заздалегідь, для Вас підберуть вишукані і незвичайні страви, запропонують розглянути варіант гала-вечері.
З власного досвіду можу сказати одне. Найбільш плідними відносини з підрядниками та клієнтами складаються тільки в умовах взаємної відкритості. 
Дякую за приділену Вами увагу і, сподіваюся, ця стаття буде корисна Вам в майбутньому!