Блог Jam Catering

10 складових успішного кейтерингу

Event Агенствам
Як і в багатьох сферах бізнесу, кейтерингова компанія має свої складові успіху. На кожному етапі підготовки і проведення виїзного заходу менеджмент і обслуговуючий персонал може зіткнутись з безліччю труднощів, які потрібно оперативно вирішити. У цій статті ми поділимося секретами успішного кейтерингу.

Їжа

Незалежно від того, наскільки красиво оформлена локація і наскільки ретельно продумана організація кейтерингу, захід буде провалено і замовник більше не повернеться до вас, якщо їжа виявилася несмачною. І тут шеф-кухарю компанії необхідно мати достатній досвід в кулінарії, щоб врахувати всі деталі: потрібно розробити рецептури і технологічні карти, спланувати меню, підібрати необхідне теплове та холодильне обладнання, організувати робочий процес на всіх етапах - від приготування до транспортування.

Безпека харчових продуктів

Хороший постачальник послуг кейтерингу повинен знати і дотримуватися чинних законів безпеки харчових продуктів і працювати по нормативним документам, що визначають правила приготування, зберігання і транспортування продукції. 

Обслуговування

Робота з замовником для будь-якого кейтерингу починається з заявки і розробки меню. Менеджеру по роботі з клієнтами потрібно бути ввічливим, тактовним і дипломатичним. Гарна комунікація та навички ділового спілкування дуже важливі для створення гарної комунікації з клієнтом і організації успішного заходу. Задоволений замовник - найкраща рекомендація, а "сарафанне радіо" залишається одними з найефективніших видів реклами.

Гнучкість і креативність

Можливо Вам доведеться змінити меню, щоб уникнути страв з певними харчовими продуктами, які викликають алергію. Можливо, доведеться змінити меню, щоб адаптувати його під релігійні, дієтичні, вегетаріанські вимоги або під особисті переваги замовника. І тут тільки гнучкий і лояльний до замовника кейтеринг зможе здобути перемогу в будь-якому тендері і надалі зайняти місце в списку найбільш успішних кейтерингових компаній.

Робота з персоналом

Керівник кейтеринговій компанії повинен вміти одночасно керувати персоналом кухарів, офіціантів, барменів, технічних працівників. Нарівні з цим потрібно мати велику базу такого персоналу, адже для обслуговування найбільших заходів завжди потрібні послуги фрілансерів. Дуже часто може знадобитися надання рекомендацій клієнтам, тому робота з персоналом важлива в першу чергу.

Мотивація

Постачальники послуг кейтерингу повинні докласти незвичайний ентузіазм і проявляти ініціативу, просуваючи на ринку свою компанію. Протягом перших років розвитку кейтерингової компанії її власникам може знадобитися працювати 24 години на добу, сім днів на тиждень, 365 днів в році, що вимагає великої праці і витривалості. Також важливо, щоб керівники кейтерингових компаній вміли мотивувати своїх співробітників (і самі залишалися мотивованими) в моменти, коли бізнес буде на спаді.

Фінансове планування

Фінансове планування є важливою частиною роботи кейтерингу. Періоди високої завантаженості, такі як літній і передноворічний сезон, вихідні та святкові дні, повинні бути збалансовані з часом року, коли попит на кейтеринг знижується. Можливість фінансово планувати і прогнозувати спади особливо важлива для постачальника послуг кейтерингу.

Керування бізнесом

Як і в будь-який інший сфері, кейтеринг повинен бути прибутковим бізнесом. Адміністративні завдання в сфері виїзного кейтерінгу містять в собі ціноутворення, облік, податки, управління співробітниками, замовлення харчових продуктів, а також організацію графіків і бюджетів.

Маркетинг

Ваша їжа може бути смачною, а сервіс бездоганним, але телефон буде мовчати, якщо люди не дізнаються про вас. Важливе значення має реклама і просування компанії. Не менш важлива хороша база підрядників, адже під рукою завжди потрібно мати флористів, координаторів, музикантів, аніматорів, ведучих і хостесс, які потрібно для організації великого заходу.

Увага до деталей

Увага персоналу кейтерингової компанії до всіх деталей допоможе справити враження на свого замовника і гостей заходу, тобто всіх потенційних клієнтів.

Якщо ви любите готувати, взаємодіяти з людьми і маєте талант до організації вечірок, то у вас є великий шанс створити успішну кейтерингову компанію.