Блог Jam Catering

Кейтеринг: історія та особливості

Кейтеринг
Вважається, що кейтеринг - це широке поняття, що об'єднує в собі всі види забезпечення «виїзного» харчування, включаючи навіть роздачу страв пасажирам літаків, а також соціальне харчування в медичних і освітніх установах, виправних установах, армії.
Дослівно це поняття перекладається як «поставка провізії». Воно включає в себе не тільки доставку їжі. У нього входить сервіровка столів, приготування їжі, подача страв, напоїв, обслуговування офіціантів. Чим же це відрізняється від звичайного ресторану? Справа в тому, що послуга ця виявляється «на видаленні», тобто на виїзді (в приміщенні, під відкритим небом, в будівлі офісу). Інакше охарактеризувати цю послугу можна як виїзне ресторанне обслуговування.

Історія кейтерингу


Ідея організації виїзного забезпечення харчування робітників, задіяних в масовому будівництві хмарочосів в США, дуже швидко була підхоплена заповзятливими рестораторами і дала основу сучасного ринку кейтерингових послуг.
В Україні ця послуга з'явилася в середині 1990-х років у вигляді доставки обідів в офіси, які не мають своїх їдальнях або кухонь. Поступово стихійний характер надання послуг привів до появи «цивілізованої» галузі, яку сьогодні представляє Jam Catering і багато інших компаній. Проста доставка їжі працівникам офісу перетворилася в вид ресторанного мистецтва зі своїми тенденціями, правилами і порядками.
Кейтерингу навчають на спеціальних курсах з підготовки професійних сомельє, шоколатьє, барменів. Курс навчання включає формування запитів, розрахунок бюджету заходу, формування пропозицій клієнтам, підготовку та підбір обслуговуючого персоналу, практичні аспекти проведення заходів під відкритим небом з урахуванням погодних умов.

Види кейтерінгу


Які види кейтерингових послуг пропонують українські компанії? 
Приготування і подача блюд в орендованому приміщенні або в офісі; 
Приготування і подача блюд поза приміщенням (під відкритим небом) 
Виїзне супровід заходів; 
VIP-кейтеринг, що включає супровід і подачу страв на закритих вечірках, прийомі високопоставлених гостей. 
Для надання цієї послуги залучаються тільки професіонали високого класу (кухарі, декоратори, офіціанти, сомельє); 
Кейтеринг коктейлів і напоїв. 

Виїзне ресторанне обслуговування має на увазі таку форму проведення, як: 
Банкет; 
Фуршет; 
Кава брейк; 
Барбекю або пікнік; 
Супровід банкетів, гала-вечерь, що завершують конференцію або з'їзд; 
Шведський стіл.

Для яких заходів замовляють послуги кейтерингу? 
Дні народження та Ювілеї приватних осіб, в тому числі дитячі свята; 
Корпоративні заходи (ювілей компанії, семінар, конференція, тренінг, з'їзд, ділова зустріч); Масові гуляння, виставки, фестивалі, презентації; 
Весілля та весільні церемонії; 
Відкриття нового об'єкта (філії, офісу, відділення).

Особливості кейтерингових послуг


Сезонність попиту. Напередодні великих свят, а також з початком весняно-літнього періоду, попит на виїзне ресторанне обслуговування підвищується. Це пов'язано з великою кількістю виїзних заходів, які влаштовуються в хв офісах, тренінговими центрами, а також зростаючим числом приватних заходів (весіль, ювілеїв). 
Залежність прибутків галузі до проведених в країні культурних або спортивних подій. На протязі проведення футбольних чемпіонатів, спортивних змагань, пісенних конкурсів і фестивалів актуальність кейтерингу дуже висока.
Якщо ви плануєте проведення семінару, конференції, тренінгу або презентації в періоді з квітня по жовтень, подавайте заявку на виїзне супровід вашого заходу в кейтеринговую компанію заздалегідь.
Послуги кейтерингових компаній актуальні серед підприємств малого, великого бізнесу та некомерційних установ. Замовлення організації харчування актуальний в наступних випадках: 
Виїзд на корпоративний захід в області: колектив забезпечується напоями, холодними стравави, маринованим м'ясом, рибою та іншими BBQ стравами. При необхідності в розпорядження замовника надається локація з якісним ресторанним обслуговуванням. 
Організація обідів та корпоративного харчування: компанія не завжди може собі дозволити власну їдальню, так як процес її обладнання потребує наявності додаткових приміщень, найму співробітників і дозволів від влади. Проблема вирішується організацією виїздів на обід або доставкою страв на місце.Виїзне харчування на спортивних змаганнях за містом: учасники забезпечуються здоровою їжею, при необхідності враховуються особливості їх дієти. 
Забезпечення обідів та кава-брейків на конференціях, презентаціях, виставках і інших ділових заходах.