Блог Jam Catering

Чому не варто замовчувати бюджет заходу

Рекомендації
В минулому пості ми розповіли про те, що саме входить у собівартість послуги подієвого кейтерингу.Тепер, коли перед Вами розкриті статті витрат кейтеринговій компанії, ми можемо відповісти на питання: «Чому ніколи не варто замовчувати обмеження Вашого бюджету?» Адже ресторан виїзного обслуговування продає послугу. Замовник купує послугу. Специфіка ринкових відносин така, що кожен покупець намагається вибрати найбільш цінну для себе пропозицію в умовах обмеженого бюджету.

Розглянемо ситуацію, що найбільш часто зустрічається під час діалогу клієнта з менеджером кейтеринговій компанії. Клієнт цікавиться певним форматом заходу і уточнює вартість. Менеджер задає ряд стандартних запитань: дата заходу, місце проведення, тривалість, смакові переваги, тощо. Далі черга доходить до питання рівня заходу і бюджету? Питання задається і ... У більшості випадків менеджер отримує відповідь, що бюджет не визначений і клієнт запитує комерційну пропозицію. Як правило такі запити (їх переважна більшість) робляться відразу в декілька компаній.
Давайте поміркуємо, що кейтеринг повинен запропонувати клієнту в рамках наданого брифу. 
Менеджер кейтерингової компанії постає перед вибором: 
 - Зробити економ-пропозицію з мінімумом обслуговуючого персоналу та недорогою їжею.    
 - Зробити ексклюзивне меню з вишуканими стравами, карвінг-станціями та фуд-анімацією, що відповідатиме преміальному сегменту. 
 - Зробити стандартне меню в середньому для компанії ціновому сегменті.
Проаналізувавши всі варіанти, намагаючись відчути клієнта за манерою спілкування і розмови в цілому, менеджер відправляє Вам пропозицію, що відповідає, як правило, середньому сегменту. Таким же чином роблять ще декілька компаній, яким Ви залишили заявки. За підсумком,  менеджери витрачають свій час, щоб зробити для Вас привабливу пропозицію. Це нормально, це їх робота. Але суть полягає в тому, що жодна з цих пропозицій не є оптимальною за асортиментом і якістю послуги. Ніхто з менеджерів не зміг зробити персоналізовану пропозицію, що відповідала б Вашим потребам. Таким чином Ви самі обмежили якість майбутньої послуги ще на початковому етапі.

Тож я закликаю всіх, хто постійно чи періодично стикається з необхідністю замовлення виїзного банкетного обслуговування відповісти собі в першу чергу на 2 прості запитання: Що я хочу бачити на заході? І скільки я готовий на це витратити?
На сучасному ринку поняття середнє і стандартне зміщується поняттям оптимальне в співвідношенні ціни та якості. Отже, чим відкритішою та прозорішою буде взаємодія між замовником і виконавцем на початку співпраці, тим більш персоналізовану пропозицію і якіснішу послугу отримає клієнт на виході.